Az Euroskills verseny egy jelentős nemzetközi szakmai esemény, a Worldskills világverseny európai változata, melyet a „Szakmák Olimpiája” néven is emlegetnek.

A versenyen 28 európai ország 25 évnél fiatalabb szakemberei vesznek részt, és küzdenek a legjobbaknak kijáró elismerésért.

Három szakmában (kirakattervező/dekoratőr, grafikus, díszítőfestő) a felkészülés és a válogató versenyek is iskolánkban kerültek megrendezésre.

Február 26-án került sor a EuroSkills 2018 Budapest, Graphic Design országos döntőjére.

A verseny győztese Rádi Alexandra 13. évfolyamos tanulónk lett, aki szeptemberben a szakmák Európa-bajnokságán fogja képviselni hazánkat grafikus szakmában. Másik versenyzőnk, Varga Renáta harmadik helyezett lett.

Gratulálunk az eredményekhez, sok sikert kívánunk a további felkészüléshez!